• Een open, eerlijke, oplossingsgerichte partij die goed luistert naar alle inwoners en altijd gericht is op samenwerking.
logologologologo
  • Home
  • Wie zijn wij
    • Onze mensen
  • Verkiezingen
    • Onze kernwaarden
    • De visie van onze partij
    • Verkiezingsprogramma
  • Het laatste nieuws
    • Verzonden nieuwsbrieven
    • Schrijf je in voor de nieuwsbrief
  • Raadsvragen
  • Contact
✕
Koninklijke onderscheiding voor Marga Sundermeijer
13 december 2023
Het antwoord op onze vragen over de Randweg Klaaswaal
2 januari 2024

Rol College en Dualisering Gemeentebestuur

17 december 2023
Categorie
  • Constructief Hoeksche Waard
  • Raadsvragen
Tags

In 2002 is de Wet dualisering gemeentebestuur ingevoerd. Die wet brengt een duidelijke scheiding aan tussen enerzijds de raad (die een controlerende, kaderstellende en volksvertegenwoordigende taak heeft) en anderzijds het college (die de uitvoerende taak heeft). Voor ons is het onduidelijk hoe het college van de gemeente Hoeksche Waard hiermee omgaat. Er lijkt namelijk sprake van grensvervaging op het gebied van scheiding der bestuurlijke machten, alsmede in tijd en inhoud ongelijke informatie voor raadsfracties en in het verlengde daarvan een ongelijke controlerende en kaderstellende uitgangspositie.

Wij zijn ervan op de hoogte dat deze wet niet dwingend is opgesteld, dus dat iedere gemeente vrij is om hier een eigen invulling aan te geven. Er is echter niet voor niets getracht een belangrijke scheiding aan te brengen tussen de uitvoerende en de controlerende machten. Aan de burgemeester/griffier hebben wij via een mail om verduidelijking gevraagd, echter (nog) geen beantwoording mogen ontvangen.

Het college / de burgemeester wordt verzocht de volgende vragen schriftelijk te beantwoorden:

  • Deelt het college onze zorg dat er indachtig de Wet Dualisering Gemeentebestuur sprake lijkt van grensvervaging in casu: a. tussen raad en college? b. in tijd en inhoud ongelijke informatie voor raadsfracties? c. en in het verlengde daarvan een ongelijke controlerende en kaderstellende uitgangspositie?
  • Zo nee, waarom niet?
  • Zo ja, wat gaat het college ondernemen om volledig in de geest van de Wet Dualisering Gemeenten te handelen?
  • Is het college met ons van mening dat kiezers die tot de achterban van de oppositiepartijen behoren minder belangrijk lijken dan die van de coalitiepartijen?
  • Zo nee, om welke reden niet?
Deel

Gerelateerde nieuwsberichten

27 juni 2025

Nieuwe wethouder krijgt maar 21 van de 37 stemmen


Lees meer
12 april 2025

Overleg met de kinderburgemeester


Lees meer
25 maart 2025

Constructief Hoeksche Waard en Burgerbelangen HW vinden bestuurlijke vernieuwing een belangrijk punt bij de verkiezingen in 2026


Lees meer

Geef een reactie Reactie annuleren

Je moet inloggen om een reactie te kunnen plaatsen.

Het laatste nieuws & raadsvragen

  • Nieuwe wethouder krijgt maar 21 van de 37 stemmen
  • Overleg met de kinderburgemeester
  • Constructief Hoeksche Waard en Burgerbelangen HW vinden bestuurlijke vernieuwing een belangrijk punt bij de verkiezingen in 2026
  • Kandidaten voor de burgemeestersfunctie moeten weten dat zij in een politiek en bestuur­lijk uitdagende omgeving terechtko­men
  • College wil geen referendumverordening voor de Hoeksche Waard

Relevante links

Gemeente Hoeksche Waard
Omroep Hoeksche Waard
VPPG
Kennispunt lokale politieke partijen
Hoekschewaards Landschap
Hoekschewaards Behoud
LTO Noord/Hoeksche Waard
Detailhandelsraad
AD Hoeksche Waard
In de buurt Hoeksche Waard
Hoeksch Nieuws
Het Kompas online
Ons privacybeleid

Blijf op de hoogte

Volg ons op social media om altijd op de hoogte te blijven!

Word lid en doe met ons mee

Doe mee
© 2020 Constructief Hoeksche Waard. Alle rechten voorbehouden. Website door Ambytious